Poznajmy się!

Witam serdecznie na blogu poświęconemu e-biznesowi. Blog ten powstał jako naturalna konsekwencja mojej rozwijającej się pasji e-biznesem. Na początek kilka słów o mnie.

E-biznes – jak to się zaczęło?

Moja przygoda z e-biznesem zaczęła się już na początku studiów, kiedy trzeba było podjąć ważne życiowe decyzje na temat swojej przyszłości zawodowej. Na wydziale Zarządzania ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytetu Ekonomicznego) pojawiła się specjalizacja: e-biznes. Dla wielu osób była to tajemnicza nazwa, niemówiąca wiele na temat tego, co właściwie po takiej specjalizacji można w życiu robić. Po jej wyborze wiele osób pukało się w głowę dając mi do zrozumienia, że chyba oszalałam wybierając takie „dziwactwo”. Na szczęście dla mnie – nie zmieniłam zdania co do mojej drogi zawodowej – uważałam, że e-biznes to dla mnie najlepszy wybór – i nie myliłam się. Od tego czasu wiele się zmieniło i teraz e-biznes jest już znanym pojęciem, mającym ogromne znaczenie w dzisiejszych realiach. Dla mnie, poza pracą, którą wykonuję z przyjemnością, e-biznes stał się pasją. Czego można chcieć więcej? :)

A dziś?

Od prawie 5 lat zajmuję się zawodowo e-biznesem. Będąc jeszcze na studiach zrealizowałam wiele projektów, chcąc uczyć się w praktyce tego, czego uczyłam się w teorii na zajęciach. Tym sposobem czas spędzony na studiach był dla mnie czasem ciekawym i cennym – nie tylko z powodu samego uroku studiowania :)

Specjalizuję się we wdrożeniach sklepów internetowych i ta tematyka głównie zajmuje moje myśli. Interesuje mnie cały proces – od powstawania sklepu po jego promocję, rozwój i podążanie za zmieniającymi się trendami.

O blogu

Ten blog to moja osobista przestrzeń, dzięki której realizuję swoją pasję. Może on sprawiać wrażenie bloga eksperckiego – ale nim nie jest. Jedni piszą o szyciu, dekoracji wnętrz czy gotowaniu. Moją pasją jest e-biznes i dlatego o nim piszę. Mimo, iż wiem jak powinien funkcjonować profesjonalny blog – mój będzie żył moim życiem. Trudno tu będzie liczyć na regularne wpisy – jestem matką i żoną, mam przyjaciół i wiele spraw na głowie. Jak każdy. Kiedy tylko mam wolną chwilę zagłębiam się w temat e-biznesu, czytam i piszę. Prawdopodobnie najlepsze artykuły ukażą się tu w momentach, kiedy wypadną długie weekendy czy święta – bo wtedy jest czas na realizację swoich pasji :).

Mam nadzieję, że uda mi się zainteresować Cię i zafascynować e-biznesem. Liczę na to, że znajdziesz tu wiele przydatnych porad, które wynikają z mojego doświadczenia i wiedzy jaką zdobyłam. Pamiętaj, że nie ma złotych środków – żadne rozwiązanie nie sprawdza się zawsze i wszędzie. Mimo to, wierzę że ten blog Ci się przyda i niejednokrotnie wpadaniesz do mnie poczytać, nad czym tym razem rozmyślam i jakie tematy analizuję. Wspólnie możemy rozwiązywać zagadki e-biznesu!